Wykańczanie mieszkania – jak zaplanować i zrobić remont

Kwestia remontu mieszkania, domu, biura czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia dotyka nas prędzej czy później. Jako facet, który lubi wyzwania i majsterkowanie jest to wymarzona sytuacja. W końcu Karolina stwierdziła, że już czas coś zmienić w naszym mieszkanku.

Planowanie

Oczywiście na początku jest największy problem. Etap planowania jest żmudny, nerwowy i powoduje w najbliższym okresie “ciche dni” 😉 Kolor tak, śmiaki, listwy takie, lampy inne, masakra. Planowany był beton architektoniczny, farba szara w odcieniu beżu Benjamin Moore jednak ta była zbyt droga jak na chwilę obecną , nowoczesne lampy.

beton architektoniczny

Etap wyszukiwanie materiałów. Ten  jest zdecydowanie mniej stresujący w warunkach małżeńskich. Poszukuje się produktów z zaplanowanej listy. Oczywiście nie jest on całkiem pozbawiony stresu, jednak jest go mniej niż w przypadku planowania. Tutaj nerwy występują już przy ustalaniu detali, jak np. wysokość listwy przypodłogowej, kształtu listwy do zabudowy karnisza, itp. W związku z tym by sobie ułatwić postanowiliśmy poszukać i zamówić z jednego sklepu.

listwy do zabudowy karnisza

Jak się okazało ceny wszędzie są identyczne (pewnie polityka cenowa producentów), więc popytaliśmy trochę w każdym sklepie o cechy produktów, parametry i montaż.

Jak się okazało, całkiem różnie to bywa z wiedzą o produktach w różnych punktach handlowych. Mało tego różnie to jest z terminem realizacji, a największe różnice są w jakości obsługi klienta. A my, jako osoby które spędziły po kilka lat każde za granicą, jesteśmy na tym punkcie niezwykle wyczuleni. Jednym z najlepszych okazał się sklep online http://www.Dekorplanet.pl , w którym miła Pani Kasia na czacie wyjaśniła wszytko i … doradziła jak najlepiej zamontować 🙂

Ostatecznie kupiliśmy tam wszystko, oprócz farb Benjamin Moore, które mają genialną jakość ale i dość wysoką cenę. Na pewno je kiedyś kupimy, ale trzeba najpierw zarobić na nie 🙂

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s